Jako vilna! Susipažinkime!

2020 04 01

Jakas – stambus gyvūnas, labiausiai paplitęs Tibete. Dėl ypatingos kailio struktūros ir savo fiziologijos, jakai išgyvena itin atšiauriomis klimatinėmis sąlygomis kalnuose.

Kadaise aukštuose Vidurio Azijos kalnuose gyveno didžiulės laukinių jakų bandos. Ilgą laiką gyvūnai buvo negailestingai naikinami, tad šiuo metu laisvėje gyvenančių jakų populiaciją sudaro tik apie 10 000 indvidų.

Naminiai jakai aptinkami Vidurinėje Azijoje, į pietus nuo Himalajų. Dėl savo fiziologijos jie gali klestėti tik šiose aukštumose. Jakus Vidurinėje Azijoje šiomis dienomis augina klajokliai.

Jako vilna – tai palyginti neseniai atsiradęs, vis lengviau rankdarbių mėgėjams prienamas, prabangus vilnos pluoštas, pamažu nurungiantis, ilgus metus karaliumi laikytą, kašmyrą. Abu šie pluoštai pasižįmi ypatingu minkštumu ir švelnumu, tačiau jako vilna turi pranašumą kalbant apie oro pralaidumą. Gaminiai iš jako vilnos yra pralaidesni orui, geriau kvėpuoja.

Šiuo metu mūsų asortimente galite rasti nuostabius Katia firmos siūlus su jako vilna. “Katia cotton – yak”.

Jako vilna nesukelia alergijos, yra labai šilta, tuo pačiu išlikdama kvėpuojanti.

Iš jako vilnos galima gauti trijų skirtingų rūšių pluoštą. Šiurkščius, ilgesnius plaukus – klajokliai naudoja palapinėms gaminti. Vidutinio storio jakų vilnos pluoštas naudojamas virvėms, palapinėms ir tvirtoms antklodėms gaminti. Minkščiausias pluoštas, apatinis sluoksnis, naudojamas verpalų gamyboje.

Tai prabangus pluoštas tiek dėl nuostabaus minkštumo, tiek dėl riboto prieinamumo. Iš kiekvieno jako per metus išgaunamas tik vienas kilogramas vilnos. Tad kviečiame ir Jus jungtis prie mūsų ir susikurti kažką prabangaus ir išskirtinio savo garderobui!

 

© Visos teisės saugomos | Visi svetainės www.siulumazgas.lt vertimai atliekami profesionalių vertėjų ir tai yra MB "Striksė" intelektinė nuosavybė. Kopijuoti ir naudoti vertimus iš tinklapio www.siulumazgas.lt yra draudžiama.

×

Domina didmena?

  Jūsų asmens duomenys yra renkami ir tvarkomi, siekiant įvertinti Jūsų poreikius ir pateikti UAB „Siulomazgas“ tinkamiausią pasiūlymą. Užpildydami šią formą, Jūs sutinkate kad su mūsų "Privatumo Politikoje" aprašytomis taisyklėmis
  ×

  Užsakyti?

   Jūsų asmens duomenys yra renkami ir tvarkomi, siekiant įvertinti Jūsų poreikius ir pateikti UAB „Siulomazgas“ tinkamiausią pasiūlymą. Užpildydami šią formą, Jūs sutinkate kad su mūsų "Privatumo Politikoje" aprašytomis taisyklėmis
   ×

   Užsakyti?

    Jūsų asmens duomenys yra renkami ir tvarkomi, siekiant įvertinti Jūsų poreikius ir pateikti “Siūlų mazgo” tinkamiausią pasiūlymą. Užpildydami šią formą, Jūs sutinkate su mūsų "Privatumo Politikoje" aprašytomis taisyklėmis